Понеділок, 11.12.2017, 12:18

Головна » 2017 » Листопад » 28 » Тиждень української писемності та мови
Тиждень української писемності та мови

Уже традиційно з 06 по 10 листопада в нашій школі проходив тиждень української мови, приурочений ДНЮ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ, який всі українці світу відзначають 9 листопада. У рамках тижня пройшло багато різноманітних заходів.

З метою підвищення рівня знань учнів з української мови та літератури, розширення їхнього світогляду, творчих здібностей, формування внутрішнього світу засобами мистецтва слова, шанобливого ставлення до традицій українського народу у школі було проведено такі заходи:

• Мовний конкурс в 10 класі «Сходинки до Мовного ідеалу»  (Гонтарук Т.Л.);
  • Перегляд презентацій про Нестора Літописця (Гонтарук Т.Л., Костюк Т.В.);
  • Театр етикету «Здоровенькі були!» (Гонтарук Т.Л., Костюк Т.В.);
  • Змагання юних словесників (Єстаф'єва Л.В., Савочка О.А.);
  • Експрес-оголошення «День української писемності» (Костюк Т.В.);
  • Виконання конкурсних завдань (Гонтарук Т.Л., Костюк Т.В., Єстаф'єва Л.В., Савочка О.А., Шарапановська О.А., Захаренко О.Ф., Ярова М.О.);
  • Урок миру і єднання «Там, де живе рідна мова, живе український народ» (Шарапановська О.А.);
  • Свято української писемності «Звучи, рідна мово!» (Савочка О.А.)

Школярі та вчителі приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Яскраві учнівські стіннівки, присвячені рідній мові, і сьогодні милують око і вражають цікавим матеріалом.

В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації. Доречним був урок миру і єднання «Там, де живе рідна мова, живе український народ», який пройшов в 1-А та 3-А класах.  Під час  проведення уроку присутні прийшли до висновку, що народ, держава, мова – це поняття не роздільні. Без мови немає народу, і, навпаки, без народу не існує мови, познайомилися зі скарбами української мови, з її величезними можливостями.

9 листопада 2017 року  в нашій школі був проведений виховний захід «Звучи, рідна мово!», присвячений Дню української писемності та мови. Метою якого було донести до учнів красу і багатство української мови, виховувати в них глибокі почуття любові до рідної мови, рідного краю, його традицій, бажання берегти свою національну культуру та бути патріотом своєї держави. Разом із класоводом Савочкою О.А. учні молились за Україну, читали напам`ять вірші, розповідали гуморески, інсценізували усмішку, танцювали та співали. Захід пройшов у теплій та дружній атмосфері

В цілому тиждень української мови пройшов дуже насичено та цікаво. Усі учні школи дізналися багато нової інформації, прийняли участь у заходах, перевірили власні знання рідної мови, отримали багато позитивних емоцій.

Тож хай буяє наша мова,

Хай розквітає на устах.