Понеділок, 20.11.2017, 10:32

Головна » 2016 » Листопад » 3 » Протидія торгівлі людьми
Протидія торгівлі людьми

У лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін «трафікінг» або ж «торгівля людьми». Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, яке більшість з нас асоціюють з давньою та середньовічною історією – кріпацтвом, «чорним рабством» та іншими подібними явищами. Проте, як свідчать факти, работоргівля є  цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя. Ця проблема має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.

В нашій школі 20 жовтня 2016 року відбулося

засідання круглого столу «Протидія торгівлі людьми». Організатори: Зубко Н.О. – бібліотекар школи, Ярова М.О. – педагог-організатор. Присутніми на засіданні були заступник з виховної роботи Задорожна Л.О.,  вчитель фізкультури Крохмаль Д.М. та учні 7-11 класів. Із вступним словом до присутніх звернулася Ярова Марина Олександрівна, педагог-організатор, підкресли

вш

и важливість та актуальність дослідження тематики круглого столу. Під час засідання продемонстрували  навчальний мультиплікаційний фільм «Дві маленькі дівчинки» та навчальний фільм «Станція призначення життя».

Ніна Олександрівна наголосила, що Україна насамперед вважається країною походження постраждалих від торгівлі людьми. Але останніми роками вона стала також країною призначення. Так іноземці, що приїжджають в Україну із країн, де військові конфлікти продовжуються десятиріччями, у пошу

ках безпечного місця проживання можуть постраждати від торгівлі людьми на території України, так само, як і громадяни України, можуть потрапити у схожу ситуацію у власній країні.

За круглим столом піднімалися питання, які можуть протидіяти торгівлі людьми, а саме: підвищення рівня інформованості населення; превентивна робота; вияв

лення випадкі

в торгівлі людьми; посилення відповідальності за правопорушення, пов’язані з торгівлею людьми; ідентифікація та реабілітація жертв торгівлі людьми; надання всебічної допомоги постраждалим від торгівлі людьми; захист їх правового статусу та соціальна реінтеграція – ось приоритетні завдання суспільства у сфері протидії торгівлі людьми.

В підсумках засідання круглого столу було підкреслено, що Верховна Рада України ухвалила 20.09.2011 р.Закон «Про протидію торгівлі людьми». У Законі визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми; повноваження органів виконавчої влади під час здійснення заходів з протидії торгівлі людьми; механізм запобігання торгівлі людьми, боротьби з нею, надання допомоги та захисту постраждалим особам. Також закон визначає права постраждалих від торгівлі людьми осіб, які звернулися за допомогою; засади міжнародного співробітництва у сфері протидії торгівлі людьми. Крім того, передбачено посилення відповідальності за правопорушення, пов`язані з торгівлею людьми.

Переглядів: 58 | Додав: bila | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2016  »